Artykuły

Autoholowanie na lawecie

autoholowanie Szczecin - laweta Nie wszystkie pojazdy muszą być przewożone na lawecie. W wielu przypadkach wystarczy zwykłe holowanie za pomocą na przykład linki lub holu sztywnego. Jak będzie wyglądało autoholowanie decyduje pomoc drogowa. Na podstawie informacji telefonicznych zebranych podczas rozmowy z osobą wzywającą autoholowanie, pomoc drogowa wysyła odpowiednią jednostkę pomocową: laweta, auto-laweta, holownik lub inny pojazd holowniczy. Laweta jest niezbędna w przypadku, gdy pojazd jest tak mocno uszkodzony, że nie jest w stanie samodzielnie się poruszać lub też nie ma zrobionego przeglądu albo jest sprowadzany z zagranicy.

Autor: pomoc-drogowa Szczecin, dn. Mon, 24 May 2010
tags: laweta Szczecin, laweta, autoholowanie Szczecin, autoholowanie

Autoholowanie w Szczecinie - zima jakiej dawno nie było

autoholowanie Szczecin na lawecieW Szczecinie pogoda z dnia na dzień robi się bardziej wiosenna. Jest coraz cieplej, a po śniegu na ulicach nie ma już śladu, ale pomoc drogowa w Szczecinie ma nadal pełne ręce roboty. Dlaczego? Niechlubną pamiątką po tegorocznej zimie, która dała się we znaki wszystkim kierowcom są dziurawe zachodniopomorskie drogi. Na takich dziurach łatwo zepsuć zawieszenie samochodu albo urwać koło w aucie oraz nietrudno o wypadek. Z resztą widok samochodów naszej pomocy drogowej ze Szczecina, lawet, holowników, które przewożą uszkodzone i rozbite auta mówi sam za siebie.

Autor: pomoc-drogowa Szczecin, dn. Mon, 15 Mar 2010
tags: laweta Szczecin, pomoc drogowa

Najlepsza pomoc drogowa i autoholowanie

Zanim zdarzy się wypadek i potrzebne będzie autoholowanie, warto przeczytać kilka rad, jak wybrać najlepsze autoholowanie i ocenić pomoc drogową nie patrząc na cennik:

  • szybkość reakcji - firma pomocy drogowej powinna mieć duże i różnorodne zaplecze sprzętowe, po to aby mogła obsłużyć kilku wezwań w różnych miejscach jednocześnie (np. Szczecin lewobrzeże i Szczecin prawobrzeże),
  • doświadczenie w pomocy na drodze - im dłuższy staż i więcej fachowców od ratownictwa drogowego, którzy lubią pracować w każdych warunkach tym lepiej świadczy o firmie,
  • zakres usług - im szerszy zakres, tym lepiej, a dla potwierdzenia rzetelności oferty warto zapoznać się z przygotowaniem sprzętowym (np. czy firma holująca Tiry faktycznie ma odpowiednie holowniki itp.),
  • referencje,
  • opinie i recenzje internetowe (tu należy uważać, bo firmy czasami same sobie wystawiają opinie! im "słodsza", dłuższa i bardziej szczegółowa opinia czy recenzja tym mniej wiarygodna; warto czytać także, przez kogo zostały wystawione - loginy też potrafią dużo powiedzieć o wystawiającym).

To kilka, najważniejszych punktów za pomocą których można sprawdzić czy wybrana pomoc drogowa się sprawdzi i czy zapewni nam sprawne autoholowanie. Bo liczy się przede wszystkim pewność i jakość usługi, a w drugiej kolejności liczy się cena.

Autor: pomoc-drogowa Szczecin, dn. Thu, 4 Mar 2010
tags: laweta Szczecin, holowanie na lawecie